Aktualności

20 czerwca 2017

Unia ofiar Volkswagena

Ugoda koncernu z Wolfsburga z Komisją Europejską tylko podgrzała spór z klientami. Do pozwu przeciw gigantowi chcą dołączyć polscy kierowcy.

Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG Stop VW prowadzi zaawansowane rozmowy z holenderską fundacją Stichting Volkswagen Car Claim reprezentującą interesy klientów motoryzacyjnej spółki i brytyjską kancelarią prawną Harcus Sinclair. Te dwie zagraniczne organizacje poszukują poszkodowanych osób, które kupiły volkswageny z oprogramowaniem fałszującym emisję spalin. Razem chcą reprezentować europejskich konsumentów w sądzie i walczyć o odszkodowanie.

Najprawdopodobniej przyłączymy się do pozwu zbiorowego, o szczegółach będę jednak mógł poinformować za kilka tygodni

– mówi DGP Jędrzej Chmielewski, prezes stowarzyszenia Stop VW.

Holenderska fundacja i brytyjska kancelaria prawna reprezentują już interesy ponad 180 tys. posiadaczy wadliwych volkswagenów. Ta grupa może zwiększyć się o blisko 11 tys. polskich klientów, którzy uważają się za poszkodowanych w aferze Dieselgate. Dotyczy ona marek VW, Audi, Seat i Skoda produkowanych po 2008 r. Fałszujące oprogramowanie wykryto też w nowych modelach Porsche.

Nie odpuścimy, bo nie widzimy powodów, by oszukani przez Volkswagena klienci amerykańscy byli inaczej traktowani niż europejscy

– dodaje Chmielewski.

więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/1051818,afera-volkswagena-ue-motoryzacja.html

, , , , , , , ,